niedziela, 7 września 2014

Otwarcie muzeum w Túcume (Peru)

Oryginalny artykuł: Museo de Tucume abrio sus puertas

W piątek, 5 września zostało uroczyście otwarte nowe muzeum w Túcume (region Lambayeque, Peru), na terenie Valle de las Pirámides. Muzeum obejmuje trzy sale, w których można podziwiać 1500 najróżniejszych artefaktów, znalezionych podczas wykopalisk archeologicznych na tym terenie. Wśród przedmiotów znajdują się naczynia ceramiczne i najróżniejsze narzędzia. Bernarda Delgado wyjaśniła, że w muzeum zaprezentowano wyniki wielu lat pracy, a do najciekawszych eksponatów należą miniaturowe przedmioty z metalu, nigdy wcześniej nie zaprezentowane, kolekcja tkanin i dary pochodzące z grobowca jednego z miejscowych władców Inków.

Muzeum w Túcume (fot. La Republica)
Jak podkreśla Ana Jara, prezes Rady Ministrów, otwarcie nowego muzeum zapewni nie tylko rozwój turystyki w tym rejonie, ale również gwarantuje jego rozwój kulturowy, gospodarczy i społeczny.

Muzeum w Túcume (fot. La Republica)
Mieszkańcy tego rejonu Peru bardzo liczą na rozwój turystyki. Wzrost liczby zwiedzających pociągnie za sobą nowe miejsca pracy, na co w pełni zasługuje Túcume. Założyciel muzeum, archeolog Alfredo Narváez zaznaczył, że badania naukowe muszą być odpowiednio wykorzystane i prowadzone równolegle z rozwojem tego regionu, a zatem w tym celu należy od samego początku włączyć do tego procesu również okolicznych mieszkańców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz